وکیل در ترکیه ؛ چگونه وکیل انتخاب کنیم ؟

چه کسی را می شود وکیل خواند ؟ آیا وکیل ایرانی در ترکیه وجود دارد ؟ آیا در ایران وکیل مهاجرت داریم ؟ در مورد چه مسائلی باید به وکیل در ترکیه مراجعه کرد ؟ قوانین وکالت در ترکیه چیست ؟ آیا برای مهاجرت به ترکیه باید با وکیل مشورت کرد ؟ آیا برای ثبت شرکت در ترکیه نیاز به وکیل دارد ؟ در انتخاب وکیل در ترکیه باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

این ها بخشی از سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آنها بپردازیم و به شما عزیزان توضیح بدهیم که چقدر انتخاب وکیل مساله ای مهم و قابل اهمیت است و وقتی قرار است شما اینکار را در مورد کشور دیگری انجام دهید اهمیت آن دو چندان می شوید، پس با خواندن این نوشته و صرف تنها چند دقیقه به اطلاعات کامل در این زمینه آگاهی پیدا کنید.

وکالت

به چه کسی وکیل می گویند ؟

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری – اعم از حقوقی یا حقیقی – به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند. این فرد متعهد می شود که در تمامی مسائل حقوقی شما همراه تان باشد و در انجام کار های کوشا باشد. در قانون جمهوری اسلامی وکیل دادگستری بعد از به پایان رساندن تحصیلات دانشگاهی، با شرکت در آزمون وکالت و گذراندن ۱۸ ماه کارآموزی موفق به اخذ پروانه وکالت از کانون وکلاء دادگسترى مى شود.

وکلای ترک

چرا به وکیل نیاز داریم ؟

امروزه مشاهده می کنیم که در کشور های مختلف هر خانواده یک وکیل دارد تا در موارد مختلف آنها را راهنمایی و همراهی کند. اما متاسفانه در بین ما ایرانیان به خاطر دخالت افراد غیر متخصص و مشاوره دادن های غلط و گمراه کننده، میزان مراجعه افراد به وکیل برای امور مختلف از جمله مهاجرت کمتر از حد مطلوب است. حال وقتی شما در ترکیه به سر می برید یا قصد رفتن به آن کشور را دارید باید بدانید که اگر به قوانین کشور  ترکیه آگاه نباشید ممکن از متحمل خسارت های جبران ناپذیری بشوید. با توجه به تغییرات جدید قوانین مهاجرت و مسائلی که به تازه واردان مربوط می شود شما قطعا به وکیل در ترکیه احتیاج پیدا می کنید، فردی توانا و با سابقه که بتواند بهترین مشاوره را در مسائل مختلف ارائه دهد.

مواردی که شما نیازمند وکیل در ترکیه هستید :

  • مهاجرت به ترکیه
  • اخذ شهروندی ترکیه
  • خرید ملک در ترکیه
  • ثبت شرکت در ترکیه
  • طرح و پیگیری انواع دعاوی حقوقی و کیفری
  • ازدواج در ترکیه
پرونده حقوقی در ترکیه

قوانین ترکیه در زمینه وکالت

باید بدانید که شرایط گرفتن وکیل در ترکیه مشابه ایران است با داشتن کمی اختلاف در بعضی از موارد که مهمترین آنها را برای شما ذکر می کنیم. شرایط اخذ پروانه وکلات در ترکیه مثل قوانین جمهوری اسلامی ایران است با این تفاوت که دوره کارآموزی در این کشور دو سال می باشد، محدودیتی برای تعداد وکلا در حوزه های مختلف در ترکیه وجود ندارد و وکلا در ترکیه تقاضای پروانه وکالت خود را به کانون می دهند و پس از تکمیل پرونده فرد متقاضی اگر تقاضا قبول شود دوران کارآموزی شروع می شود.

وکیل در ترکیه

وکالت تسخیری در ترکیه

وکالت تسخیری در ترکیه مجانی و بدون هیچ پیش شرطی انجام می شود اما چون تعداد دعاوی جزائی زیاد نیست و شمار وکیل در استانبول و آنکارا هم به میزان تعداد دادگاه ها و پرونده های موجود هست بنابراین به هر وکیل دادگستری ترکیه در مدت یک سال، نهایتا یک یا پرونده تسخیری رجوع داده می شود، که البته این مساله برای وکلا در ترکیه مشکلی ایجاد نمی کند.

حق الوکاله وکیل در ترکیه

بر اساس ماده ۱۶۸ قانون وکیل می تواند با موافقت و تایید موکلش هر مدل قرارداد در مورد با حق الوکاله خود با موکل خود منعقد کند اما در غیر این صورت طرفین مجبورند از تعرفه های مصوب کانون وکلای ترکیه استفاده کنند. همچنین در ماده ۱۷۱ قانون ذکر شده اگر موکل  اقساط حق الوکاله را به وکیل خود پرداخت نکند وکیل می تواند از وکالت موکلش استعفا دهد و موکل حق پس گرفتن آنچه تا آن زمان پرداخت کرده است را ندارد. پس حتما مد نظر داشته باشید که اگر وکیل در ترکیه گرفتید نسبت به پرداخت اقساط حق الوکاله اش جدی باشید.

دادگاه در ترکیه

در انتخاب وکیل در ترکیه باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم ؟

اول از همه باید تمام تلاش خود را بکنید به افرادی مراجعه کنید که تمامی مدارک و جواز مورد نیاز در این زمینه را دارند، چرا که این روزها افرادی سودجو با وکیل و مشاور خواندن خود، متقاضیان در این زمینه گمراه و بعضا متحمل هزینه های جبران ناپذیری می کنند.

مساله بعدی که باید به آن توجه کنید آن است که مجموعه ای که از آن ها خدمات حقوقی می گیرید چقدر تجربه دارند و متعبر هستند، ممکن است شما کار شما انجام شود اما با هزینه ای بالا و در زمان زیاد، پس شما باید به افرادی رجوع کنید که سال ها در این زمنیه تجربه دارند و می توانند به شما تضمین دهند که کار شما را با موفقیت به پایان می برند.

نکته پایانی این است در این روز ها وکالت کاری سخت و حرفه ای است و نیازمند تجربه و تلاش زیادی می باشد، پس در انتخاب وکیل در ترکیه سخت گیر باشید اما  اگر بعد از انتخاب تان به او اعتماد کنید، رو راست باشید، بیهوده مانع کار ها نشوید و در پرداخت حق الوکاله هم خوش قول باشید و  به عهد خود عمل کنید.

انتخاب وکیل مناسب

چرا تراست گلوبال ؟

موسسه حقوقی و تجاری تراست گلوبال با اسمی آشنا در این حوزه و سابقه ای درخشان می تواند پاسخگوی نیاز های شما باشد. وکلای ما متعهد، با تجربه و سخت کوش هستند. ما در تمامی مراحل کنار شما خواهیم بود. شما می توانید در همین لحظه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما در زمینه های مختلف بهره مند شوید.