به منظور مهاجرت به کشور ترکیه و زندگی در این کشور لازم است تا حتماً توجه بسیار زیادی به پیدا کردن شغل داشته باشید و تلاش کنید تا با توجه به مهارت های خود شغل پردرآمدی در این کشور به دست بیاورید تا بتوانید بدون هیچ مشکل و چالش خاصی اقدام به کسب درآمد در خاک ترکیه کنید.

شغل پردرآمد در ترکیه

متاسفانه بسیاری از افراد بدون آن که مهارت های خود را افزایش دهند اقدام به مهاجرت به کشور ترکیه می کنند اما پس از رسیدن به این کشور، به منظور کسب درآمد با مشکلات گوناگونی مواجه می شوند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که فارغ از کشوری که به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنید، باید پیش از مهاجرت مراحل پیدا کردن شغل در این کشورها را انجام داده تا پس از رسیدن به خاک آن کشور با چالش خاصی مواجه نشوید. کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و در همین راستا و به منظور معرفی شغل پردرآمد در ترکیه با ما همراه باشید تا در رابطه با هر یک از این مشاغل توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

جراحی پردرآمدترین شغل در ترکیه

جراح در ترکیه

بدون هیچ شک و تردیدی اگر بخواهیم پردرآمدترین شغل در کشور ترکیه را به شما معرفی کنیم، باید به سراغ جراحی رفت، چرا که جراحان در سراسر نقاط دنیا به عنوان پردرآمدترین افراد به حساب می آیند و در کشور ترکیه نیز شاهد این قاعده هستیم و جراحان می توانند درآمدهای فوق العاده ای در کشور ترکیه داشته باشند.

البته اگر به عنوان یک جراح قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان درآمد شما در این کشور به پارامترهای مختلفی وابسته است که از مهم ترین آن ها می توان به تجربه و تخصص شما اشاره کرد.

به منظور بررسی این مسئله باید گفت که هر چه تخصص شما در حوزه جراحی در کشور ترکیه افزایش چشمگیری پیدا کند، به همان اندازه قادر خواهید بود تا درآمد بیشتری در این کشور بدست بیاورید. همچنین از مهم ترین تخصص های جراحی در کشور ترکیه می توان به تخصص جراحی مغز و اعصاب اشاره کرد. افرادی که چنین تخصصی دارند درآمد های بسیار زیادی در ترکیه داشته و زندگی عالی را در این کشور تجربه می کنند.

برنامه نویس کامپیوتر

برنامه نویس در ترکیه

از دیگر مشاغل مهم و پردرآمد در کشور ترکیه می توان به شغل برنامه نویسی اشاره کرد. در واقع افرادی که دارای چنین مهارت و تخصصی هستند، می توانند درآمد بسیار زیادی در این کشور داشته باشند. در سال های اخیر رشد برنامه نویسی کامپیوتر باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه مند به این رشته شده و در این فضا فعالیت کنند.

همچنین اهمیت بالای این حرفه باعث شده تا افرادی که مهارت برنامه نویسی دارند، بتوانند جایگاه اجتماعی ویژه داشته باشند. البته باید به این موضوع توجه کنید که میزان درآمد شما به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای در کشور ترکیه به پارامترهای مختلفی وابسته است.

هر چه شما مهارت ها و دانش برنامه نویسی خود را افزایش دهید، به همان اندازه می توانید درآمد بسیار زیادی کسب کنید. همچنین توجه به این مسئله که در چه شرکتی فعالیت می کنید نیز از دیگر پارامترهای تاثیرگذار بر روی حقوق شما است.

پزشک عمومی

پزشک عمومی در ترکیه

پزشک عمومی جز شغل های پردرآمد در ترکیه به حساب می آید. در کشور ترکیه پزشکان دارای جایگاه ویژه ای هستند و همین موضوع باعث شده تا این شغل درآمد قابل توجهی در کشور ترکیه داشته باشد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که دولت ترکیه در سال های اخیر تلاش کرده تا از نظر تجهیزات درمانی و بیمارستانی جایگاه این کشور را رشد داده و همین مسئله باعث شده تا کشور ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه در حوزه بهداشت و درمان شناخته شود.

به همین دلیل در سال های اخیر شاهد افزایش میزان مهاجرت پزشکان عمومی به کشور ترکیه هستیم و شما نیز به عنوان یک پزشک عمومی می توانید پس از مهاجرت به ترکیه درآمد بالایی در این کشور داشته باشید.

دندانپزشکی

دندان پزشکی در ترکیه

دندانپزشکی جز شغل پردرآمد در کشور ترکیه است. دندانپزشکان در ترکیه درآمدهای بسیار زیادی به دست می آوردند و با افزایش اهمیت این حرفه، رشد کسب و کار آن ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. در این بین یکی از مهم ترین و اصلی ترین مهارت ها در حرفه دندانپزشکی در کشور ترکیه مربوط به ارتودنسی است. دندان پزشکانی که دارای چنین مهارتی هستند، می توانند به راحتی جذب بازار کار کشور ترکیه شده و درآمده فوق العاده ای به دست بیاورند.

وکالت

وکالت در ترکیه

وکلا از جمله گروه هایی هستند که همواره در تمامی کشورهای دنیا جزو مشاغل با درآمد بالا شناخته می شوند. در کشور ترکیه نیز وکلا درآمد بسیار زیادی داشته و درصد بسیار زیادی از سرانه درآمد کشور ترکیه مربوط به این دسته از مشاغل است.

اگر قصد دارید تا به عنوان یک وکیل به کشور ترکیه رفته و در این کشور فعالیت کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که وکلای ایرانی به صورت مستقیم امکان فعالیت در کشور ترکیه را ندارند و پس از ورود به این کشور لازم است تا دوره آموزشی برای آشنایی با قوانین و مقررات کشور ترکیه را بگذرانند تا بتوانند در این کشور وکالت کنند.

خلبانی

خلبانی در ترکیه

خلبانی در تمامی کشورهای دنیا جزو شغل های بسیار مهم و پردرآمد به حساب می آید. در کشور ترکیه نیز خلبانی درآمد قابل توجهی داشته و سهم بسیار زیادی از درآمد مختص به این دسته مهارت است. گذراندن دوره های خلبانی و حضور در کشور ترکیه به عنوان خلبان می تواند به شما کمک کند تا درآمد بسیار زیادی به دست آورده و زندگی فوق العاده ای در این کشور داشته باشید.

البته نباید از این مسئله غافل شد که برای تبدیل شدن به یک خلبان حرفه ای شما باید دوره های متعدد خلبانی را گذرانده و دانش خود را در این حوزه به طرز چشمگیری افزایش دهید تا در نهایت بتوانید به عنوان یک خلبان درجه یک و حرفه ای در کشور ترکیه فعالیت کنید.

خدمه کابین و مهماندار هواپیما

مهماندار در ترکیه

اگر به دلیل شرایطی که دارید نمی توانید تبدیل به خلبان شوید، یکی از مشاغل پردرآمد مرتبط با این حرفه فعالیت به عنوان خدمه کابین و مهماندار هواپیما است. فعالیت به عنوان خدمه کابین و مهماندار هواپیما یکی از مشاغل پر طرفدار در کشور ترکیه، بخصوص برای خانم ها به حساب می آید.

به هر میزانی که اعتبار و سابقه شما به عنوان خدمه کابین و مهماندار هواپیما افزایش پیدا کند، به همان اندازه حقوق شما بالا می رود. این مسئله باعث شده تا امروزه بسیاری از خانم ها اقدام به فعالیت به عنوان خدمه کابین و مهماندار هواپیما در کشور ترکیه کرده و تلاش کنند تا از این طریق درآمد بالایی بدست بیاورند.

پیشنهاد ما این است که اگر به عنوان یک ایرانی قصد دارید تا در این حرفه فعالیت کنید، حتما دوره های مختلفی را گذرانده و همچنین تسلط خود به زبان های خارجی را افزایش دهید تا از سوی شرکت های هواپیمایی فعال در کشور ترکیه استخدام شوید.

دامپزشک

دامپزشک در ترکیه

بر اساس آمارهای منتشر شده دامپزشکان در کشور ترکیه نیز درآمد قابل قبولی داشته و جزو شغل پر درآمد در این کشور شناخته می شوند. این مسئله باعث شده تا امروزه سهم قابل قبولی از درآمدهای کشور ترکیه مختص به دامپزشک ها باشد و این افراد درآمد بسیار زیادی داشته باشند.

البته نباید از این مسئله غافل شد که به منظور فعالیت به عنوان یک دامپزشک حرفه ای شما باید دانش خود را افزایش داده و در این رشته تحصیل کنید. همچنین باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که بر اساس قوانین کشور ترکیه دامپزشکی جزو مشاغل ممنوعه برای افراد خارجی به حساب می آید و اگر یک شخص تابعیت کشور ترکیه را نداشته باشد، نمی تواند به عنوان دامپزشک در این کشور فعالیت کند. توجه به این قوانین به شما کمک می کند تا با آگاهی کامل اقدام به مهاجرت به کشور ترکیه کنید.