اگر قصد سفر به ترکیه و یا اقدام برای گرفتن اقامت ترکیه را دارید حتما باید در مورد قوانین ممنوع الورودی به ترکیه و دلایل دیپورت از ترکیه را بندانید، در این مقاله سعی می شود به طور خلاصه، جامع و ساده به این مساله پرداخته شود به امید آنکه بتواند برای شما خوانندگان مثمر ثمر واقع شود.

ورود به کشور ترکیه

ورود به ترکیه و خروج از ترکیه

لازم است در هنگام ورود و خروج از این کشور گذرنامه معتبر و یا برگه های معتبری که به جای گذرنامه صادر می شود را به همراه داشت، بسته به مرزی که شما از آن تردد می کنید (زمینی، ترانزیت فرودگاهی و یا بنادر) نحوه بررسی گذرنامه متفاوت است، به طور مثال اگر شما قصد عبور از مرز ترکیه با خودرو را داشته باشید ممکن از گذرنامه ها در همان خودرو بررسی شود اما در هر صورت باید بدانید که این بررسی نباید بیشتر از ۴ ساعت به درازا بیانجامد.

شرایط ورود به کشور ترکیه

چه کسانی نمی توانند به کشور ترکیه ورود کنند و شامل قوانین ممنوع الورودی به ترکیه می شوند؟

اگر یکی از شرایط زیر را دارا باشید دولت ترکیه از ورود شما به این کشور ممانعت به عمل می آورد:

 1. افرادی که فاقد گذرنامه یا برگه معتبر جایگزین گذرنامه یا ویزا یا مجوز اقامت می باشند یا این مجوز ها را با تقلب تهیه کرده و یا آنها را جعل کرده باشند.
 2. افرادی که پس از انقضای روادید، معافیت روادید یا مجوز اقامت حداقل در مدت شصت روز گذرنامه یا برگه معتبر جایگزین گذرنامه را تهیه نکرده باشند.
 3. افرادی که از دید نظم عمومی ترکیه و یا امنیت عمومی ترکیه قابل اعتماد نیستند.
 4. افرادی که مبتلا به یکی از بیماری های تهدید کننده بهداشت عمومی ترکیه هستند.
 5. افرادی که مرتکب جرائمی شده باشند که کشور ترکیه بر اساس معاهدات دو جانبه استرداد آن مجرمین را تعهده نموده و نیز افرادی که مظنون یا محکوم به چنین به جرائمی می باشند.
 6. افرادی که فاقد بیمه سلامت معتبر به مدت اقامت در ترکیه باشند.
 7. افرادی که دلایل معقول برای ورود به ترکیه، عبور از ترکیه یا اقامت در ترکیه ارائه ننمایند. (در این مقاله می توانید بیشتر با شرایط اقامت در ترکیه آشنا شوید)
 8. افرادی که فاقد امکانات مادی وافی و کافی برای مدت اقامت در ترکیه باشند.
 9. افرادی که حاضر نیستند هزینه های اهمال در حفظ روادید یا هزینه های ناشی از مجوز اقامت قبلی را بپذیرند و یا افرادی که به موجب قانون دریافت هزینه های عمومی تحت تعقیب بوده و حاضر نیستند هزینه های لازم الوصول را بپذیرند و یا افرادی که به موجب قانون کیفری ترکیه به شماره ۵۲۳۷ مورخه ۲۹/۰۹/۲۰۰۴ تحت تعقیب بوده ولی حاضر نیستند بدهی و جرائم خود را بپردازند.

باید در نظر داشت که در صورتی که به علت یکی از دلایل بالا از ورود فردی به کشور ترکیه ممانعت به عمل بیاید، دلیل را به او اعلام می شود، همچنین نحوه برخورداری موثر از حق اعتراض اتباع خارجی به این تصمیم و سایر حقوق و مسئولیت های قانونی نیز به او ابلاغ می شود.

پاسپورت ترکیه

مدت ممنوعیت ورود به کشور ترکیه چقدر است ؟

مدت ممنوعیت ورود به کشور ترکیه بر اساس قوانین ممنوع الورودی به ترکیه می تواند از سه ماه تا حداکثر پنج سال باشد، که تصمیم در مورد زمان دقیق این ممنوعیت به عهده اداره کل مهاجرت ترکیه است همچنین در حال بیم تهدید جدی از دید نظم عمومی ترکیه و امنیت عمومی موجود باشد اداره کل مهاجرت می تواند حداکثر به مدت ده سال دیگر را به آن بیفزاید.

افرادی که پس از انقضای مهلت اقامت یا اعتبار روادید و قبل از ثبت چنین وضعیتی از سوی مقامات صالح جهت خروج از کشور به استانداری ها مراجعه نمایند بیش از یکسال ممنوع الورود نخواهند شد.

شرایط لغو روادید

چه کسانی برای ورود به کشور ترکیه شامل قانون معافیت از ویزا می باشند؟

اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید جهت ورود به کشور ترکیه نیاز به روادید ندارید.

 1. اتباع آن دسته از کشور هایی که بنا به معاهدات دو جانبه با جمهوری ترکیه و یا مصوبه هیات وزیرات از دریافت روادید معاف هستند. (شهروندان جمهوری اسلامی ایران شامل این مورد می شوند و میتوانند هر ۱۸۰ روز به مدت ۹۰ روز را بدون گرفتن ویزا در این کشور اقامت داشته باشند)
 2. آن دسته از اتباع خارجی که هنگام ورود به ترکیه دارای مجوز اقامت یا مجوز کار معتبر می باشند.
 3. افرادی که به استناد ماده ۱۸ قانون گذرنامه به شماره ۵۶۸۲ مورخه ۱۵/۱۱/۱۹۵۰ گذرنامه دارای مهر مخصوص دریافت داشته اند و اعتبار آن منقضی نشده است.
 4. افرادی که از وسایل نقلیه ای استفاده می کنند که ناگریز از ورود به فرودگاه ها و بنادر ترکیه می باشند و می توانند در صورت ضرورت وارود شهر های بندری و فرودگاهی شوند.
 5. افرادی که وارد بنادر دریایی می شوند می توانند حداکثر به مدت ۷۲ ساعت در شهر بندری و یا حومه مجاور آن با هدف توریستی گردش نمایند.

چگونه مشکل ممنوع الورودی به ترکیه را حل کنیم ؟

واقعیت امر این است که پرونده با پرونده متفاوت است و افرادی که به شما تضمین ۱۰۰% می دهند که تحت هر شرایطی مشکل ممنوع الورودی شما را حل می کنند، اگر نگوییم شیاد، نا آگاه از امور و شرایط هستند، اما اگر شما در این زمینه سوال دارید و می خواهید تمامی گزینه های پیش روی خود را بشناسید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت رایگان و تخصصی شما را راهنمایی کنند و راه های ممکن را به شما اطلاع دهند.

برگه

ثبت نام فارسی – آقای پیکاسو


مهلت ثبت نام تمام شده است.

برگه

ثبت نام فارسی (قیمت متغیر)


مهلت ثبت نام تمام شده است.

نوشته

آموزش ثبت نام در سمنیار


آموزش ثبت نام در سمینار بدن سازیدر ویدئویی که از مراحل ثبت نام ضبط شده می…

برگه

شرایط و قوانین شرکت در سمینار


شرایط و قوانین شرکت در سمینار برگزاری این سمنیار در چارچوب قوانین جمهوری ترکیه…

برگه

ثبت نام معمولی سمینار


مهلت ثبت نام تمام شده است.

برگه

Withdraw payment


شما از پرداخت انصراف داده اید!اگر مشکلی وجود دارد لطفا از طریق اطلاعات تماس…

برگه

Failed to register


ثبت نام موفقیت آمیز نبود.پرداخت موفقیت آمیز نبود :( لطفا دوباره امتحان کنیدو یا…

برگه

Successful registration


ثبت نام با موفقیت صورت گرفت.پرداخت و ثبت نام شما با موفقیت صورت گرفت، همچنین…

برگه

ثبت نام VIP سمینار


لطفا با دقت تمام لیست را پر بفرمایید.مواردی که ستاره (*) دارند اجباری هستند.…

برگه

Bodybuilding seminar landing


سمینار بین اللملی…