مهاجرت به ترکیه ؛ مهاجرت و اقامت ترکیه در سال 2021

در این نوشته تصمیم داریم که شرایط مهاجرت به ترکیه ، انواع مهاجرت به ترکیه و بیان شرایط کلی کشور ترکیه بپردازیم؛ شما بعد از مطالعه این نوشته به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که به چه  شکلی مهاجرت به ترکیه را پیش بگرید.

مهاجرت به ترکیه در سال 2018

مهاجرت

این روز ها خیلی کلمه ی مهاجرت را می شنویم و این نشان از آن دارد مهاجرت رشد روز افزونی در کشور مان دارد. تعریف مهاجرت در حالت کلی به معنای تغییر مکان زندگی با هدف بهبود سطح زندگی خود و خانواده مان است؛ در روند مهاجرت شما باید سعی کنید که کاملا از تمامی قوانین اطلاعات کامل داشته باشید چرا که مساله ای مهم است و سرنوشت شما و اطرافیان تان را رقم می زند. باید بدانید هدف تان از مهاجرت چیست و اینکه تصمیم دارید کدام یک از روش های مهاجرت را انتخاب کنید؟
به دلیل پیچیده شدن قوانین مهاجرت در این روز ها مشاوره گرفتن از وکیلان مهاجرت می تواند تصمیم عاقلانه ای باشد.

مهاجرت

درباره کشور ترکیه

ترکیه سال های زیادی ست که جزو کشور های مهاجر پذیر شناخته می شود، این کشور 77 میلیونی و ترک زبان جزو هشت کشور توریستی جهان است. غالب جمعیت این کشور را ترک ها تشکیل می دهند و در کنار آنها، ترکیه جمعیت کرد هم دارد. زبان این کشور ترکی ست اما به دلیل حضور مهاجران زیادی زبان های عربی، کردی، ارمنی و یونانی هم رواج دارد.عمده دین مردم ترکیه مذهب اسلام است اما یک کشور لائیک حساب می شود. کشور ترکیه که حدودا مساحتی نصف کشور ایران دارد دو قاره ی آسیا و اروپا را به هم وصل کرده است و پایتخت آن شهر آنکارا، در شمال غربی این کشور قرار دارد. واحد پولی این کشور لیر است که شما می توانید از اینجا معادل ریالی این پول را مشاهده کنید.در این سال ها ترکیه اقتصادی پویا و رو به رشد داشته است که بیشترین آن را در کشاورزی و صنعت گردشگری می توان مشاهده کرد.

درباره ترکیه

مهاجرت به ترکیه

هر ساله مهاجران زیادی به مقصد ترکیه کشور خود را ترک می کنند، چرا که این کشور مزایا و امکانات خوبی را برای کسانی که به این کشور سفر می کنند در نظر گرفته است.

ویزای ترکیه

اینکه شما احتیاج به ویزا داشته باشید یا نه بستگی به کشور مبدا و میزان اقامت تان در ترکیه بستگی دارد، اما اگر قصد سفر از ایران به این کشور را دارید شما نیازی به دریافت ویزا ندارید اگر حداکثر 90 روز در این کشور می مانید، توجه کنید که شما می توانید از هر 180 روز، 90 روز را بدون ویزا در کشور ترکیه بمانید.

اگر تعداد روز هایتان از این مقدار تجاوز کند شما شامل پرداخت جریمه می شوید که موقع خروج از کشور ترکیه باید پرداخت کنید و در صورت پرداخت نکردن جریمه از یک سال تا پنج سال اجازه ورود به این کشور را دیگر نخواهید داشت بنابراین بهتر این است که قبل از تمام شدن این 90 روز اقدام برای اقامت خود در این کشور بکنید؛ همچنین در نظر داشته باشید که در این 90 روز اجازه هیچ گونه فعالیت تجاری و یا تحصیلی ندارید، مگر آنکه اقدام برای اقامت کرده باشید. ( به طور مثال خرید ملک )

پاسپورت ترکیه و ویزا ترکیه

انواع مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه با ویزای توریستی

همانطور که در بالا اعلام شد شما اگر از ایران عازم این کشور هستید می توانید بدون گرفتن ویزا به مدت سه ماه در این کشور به شکل توریستی اقدام کنید اما اگر به همین منظور تمایل به گذارندن روز های بیشتری در این کشور هستید می توانید برای ویزای  6 ماهه توریستی اقدام کنید ( که حدودا 15 روز طول می کشد ) اما شما با این ویزا حق تحصیل یا کار را ندارید، البته این بدان معنی نیست که شما نمی توانید هیچ کسب و کاری را داشته باشید بلکه کاری که نیاز به داشتن بیمه داشته باشد را نمی توانید انجام دهید مگر آنکه اقدام برای تغییر نوع ویزای خود کنید، برای کسانی که قصد خرید ملک دارند داشتن این نوع ویزا الزامی است و در نظر داشته باشید شما با برخی شرایط ( اجاره منزل مسکونی و تایید اجاره نامه توسط یکی از دفاتر رسمی ترکیه ) می توانید این ویزا را تبدیل به ویزای یک ساله توریستی کنید.

مهاجرت به ترکیه با ویزا توریستی

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

شما می توانید به راحتی با خرید ملک اقامت ترکیه را دریافت کنید، بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 04/11/2013 در روزنامه رسمی ترکیه چاپ شد، می توانید با خرید ملک در کشور ترکیه اقامت یکساله موقت این کشور را دریافت کنید و باید بدانید که با این اقامت شما می توانید حساب بانکی باز کنید و فرزندانتان را به مدرسه بفرستید و تا زمانی که سند ملک به نام شما بخورد اقامت خود را موقتا تمدید بفرمایید و اگر پس از گذشت 5 تا 8 سال هنوز صاحب ملک باشید شما می توانید اقامت دائم دریافت کنید.

در این روش شما نیازی به ثبت شرکت و پرداخت هزینه های تاسیس و نگهداری شرکت را پرداخت نمی کنید اما می توانید اقامت دائم دریافت کنید، پس اگر قصد مهاجرت به این کشور به منظور زندگی را دارید حتما این روش را مدنظر داشته باشید.

ما به عنوان ،موسسه حقوقی و تجاری تراست گلوبال، با داشتن نمایندگی هایی از شرکت های عمرانی و ساختمانی می توانیم بهترین و ارزان ترین مورد ها را برای شما فراهم کنید کافی ست برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

مهاجرت به ترکیه با ویزای تحصیلی

از آنجا که ترکیه دارای دانشگاه های خوب و معتبری است گزینه ی مناسبی است برای ادامه تحصیلات عالی و شما می توانید با داشتن یکی از مدارک GRE ,TOMER, ALES, TOEFL, IELTS ( بستگی به دانشگاه مقصد دارد ) برای این ویزا اقدام کنید، پس از پذیرش توسط دانشگاه به شما اقامت یکساله اعطا می شود که شما تا پایان تحصیل خود هر سال این ویزا را تمدید کنید.

ویزای تحصیلی برای ترکیه

مهاجرت به ترکیه با ویزا کار و استخدام

برای دریافت این ویزا شما باید دو ماه قبل از سفر از سفارت ترکیه درخواست ویزای کار کنید سپس، کارفرمای شما ( که باید یک شرکت ثبت شده و رسمی باشد ) با توجه به تخصص و حرفه شما ثبت درخواست جذب شما را به وزارت کار این کشور اعلام کند، در صورت مساعد بودن نظر وزارت خانه به شما ویزای کاری ترکیه یک ساله اعطا می شود.

باید در نظر داشته باشید که ترکیه هم مثل هر کشور دیگری، اولویت اشتغال را به اتباع خود می دهد بنابراین کارفرمای شما باید ثابت کند که در آن کشور هیچ کس دیگری با این تخصص و شرایط مورد نیازش وجود ندارد به همین دلیل گرفتن این ویزا کمی مشکل است اما موارد زیادی بودند که توانستند این ویزا را دریافت کنند.

شما با پنج سال کار رسمی در این کشور می توانید اقامت دائم را دریافت نمایید.

ویزای کار ترکیه

مهاجرت به ترکیه با ویزای سرمایه گذاری

شما با ثبت شرکت در کشور ترکیه و فعالیت 5 ساله اقامت دائم این کشور را دریافت کنید ولی اگر تنها به دنبال اقامت دائم گرفتن هستید این روش هزینه بر است پس راه دیگری برای اینکار انتخاب کنید اما اگر می دانید که کشور ترکیه یکی از بهترین کشور های آسیا و خاورمیانه برای سرمایه گذاری است باید بدانید که این کشور شرایط ویژه ای را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است ما صفر تا صد راه همراه شما خواهیم بود پس برای مشاوره رایگان در مورد ویزای سرمایه گذاری ترکیه با ما تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت به ترکیه با ویزا ازدواج

شما با ازدواج با یک تبعه ترکیه می توانید اقامت این کشور را بدست آورید اما برای اینکار باید سه نکته را در نظر داشته باشید:

  1. ازدواج شما در جایی رسمی شده باشد و صوری نباشد.
  2. فردی که با آن ازدواج می کنید خودش پناهنده ترکیه نباشد.
  3. روند گرفتن اقامت دائم شما 3 تا 5 سال طول می کشد در این زمان پلیس ترکیه بررسی می کند که ازدواج شما صوری و تقلبی نباشد.
ویزای ترکیه از طریق ازدواج

!!!هشدار!!!

مراقب کلاهبرداران باشید! بعضی سودجویان با مطرح کردن شرایط استثنایی اما کاملا غیر واقعی قصد گرفتن سرمایه شما بدون ارائه هیچ خدماتی را دارند اما مشکل تنها به اینجا ختم نمی شود بلکه با اشتباه در این زمینه ممکن هست شما از طرف کشور ترکیه برای همیشه از خاک این کشور اخراج شوید پس قبل از هر اقدامی در این زمنیه اطلاعات کامل را کسب کنید.

چرا تراست گلوبال ؟!

موسسه حقوقی و تجاری تراست گلوبال با داشتن سابقه ی درخشان و طولانی مدت در زمینه های مهاجرتی و اخذ اقامت برای علاقه مندان یکی مناسب ترین گزینه هاست، ما شما را در این راه لحظه ای تنها نمی گذاریم و صفر تا صد روند را همراه شما هستیم و ما حاضریم به صورت رایگان و دوستانه تجارب مان را در اختیارتان قرار دهیم پس برای مشاوره با ما تماس بگیرید، ما به جز شهر استانبول و تهران در دیگر شهر ها هم دفتر داریم که شما می توانید با کلیک بر دکمه زیر اطلاعات ارتباطی را مشاهده کنید.