آیا می توانید چند مورد از بزرگ ترین آرزوها و اهدافی که در موفقیت مالی برای خود تعریف کرده اید را نام ببرید؟ در این لیست به چه مواردی اشاره شده است؟ برای اغلب ایرانی ها داشتن یک خانه نوساز و شیک به یک آرزو تبدیل شده است و همه دوست دارند در خانه ای بسیار زیبا سکونت کنند.

ملاک های خرید ملک نوساز

مشکلی که برخی از ما به هنگام خرید خانه به آن دچار هستیم عدم شناخت کافی در مورد ملاک های خرید ملک است. اهمیت این موضوع و فراهم کردن شرایطی که شما بتوانید خانه ای با امکانات فراوان در اختیار داشته باشید، انگیزه نوشتن این متن را در ما ایجاد کرده است. اگر می خواهید با مهم ترین ملاک های خرید خانه آشنا شوید و از آنها اطلاع پیدا کنید ما را در ادامه این متن همراهی کنید.

انتخاب محل ملک

اولین و مهم ترین معیار از ملاک های خرید ملک، انتخاب یک محله مناسب است. برای آنکه یک ملک نوساز و شیک خریداری کنید بسیار هوشمندانه عمل کرده و سعی کنید برای اولین گام از محله ای که خانه در آن قرار گرفته است، دیدن کنید.

به تمام جزئیات محله توجه نمایید، دسترسی آن به مرکز شهر، مراکز درمانی و تجاری، فروشگاه ها و غیره را مورد بررسی قرار دهید. دقت به این موارد می تواند کمک کند تا ملکی با بهترین شرایط خریداری کنید.

اگر منزل شما داخل یک کوچه قرار دارد، مشخصات کوچه را مورد بررسی قرار دهید. برخی از کوچه ها بسیار باریک هستند و اگر ملک مورد نظر نیز پارکینگ نداشته باشد، مشکلاتی برای پارک ماشین به وجود می آورد.

حتی این مساله زمانی که فرد می خواهد اسباب کشی کند نیز ممکن است دردسرهای خاص خود را داشته باشد. برخی از کوچه ها نیز به دلیل قرار گرفتن مدرسه و یا نانوایی بسیار شلوغ بوده و ازدحام بیش از حد در آن می تواند آرامش را از افرادی که در ملک های مسکونی سکونت دارند، سلب نماید.

از دیگر مسائلی که آن نیز در زیر شاخه انتخاب بهترین محله برای زندگی قرار می گیرد، همسایه ها هستند. اگر همسایگان شما انسان های آرام و با نزاکتی نباشند، آرامش و آسایش در منزل خود نخواهید داشت. قبل از آنکه خرید ملک خود را نهایی کنید در مورد همسایه ها تحقیق کنید و حتی اگر می توانید با برخی از آنها صحبت کنید. در میان صحبت ها تا حدی می توان در مورد شخصیت و منش همسایگان اطلاعات خوبی را به دست آورد.

خرید ملک در ترکیه

وضعیت فنی ساختمان

از دیگر مهم ترین ملاک های خرید ملک، توجه به وضعیت فنی ساختمان است. هر زمانی که ملکی را به شما معرفی می کنند باید آن را به دقت وارسی کنید. در مورد جدا بودن و یا نبودن کنتورهای آب و برق سوال کنید و ببینید که آیا برای این مورد فکری شده است یا خیر.

معمولا در برخی مجمتمع های آپارتمانی و یا منازلی که به صورت چند طبقه ای احداث شده اند، این موضوع می تواند از نزاع و جنگ بین همسایه ها جلوگیری کند.

اگر دوست دارید هیچ صدایی به آپارتمان شما وارد نشود و یا بقیه در جریان امورات و مشکلات زندگی شما در داخل آپارتمان قرار نگیرند بهتر است به موضوع عایق صدا توجه داشته باشید. به سراغ ملک هایی که بروید که با استانداردهای روز ساختمان سازی احداث شده اند و علاوه بر داشتن عایق صوتی به عایق حرارتی نیز مجهز می باشند.

عایق های حرارتی نیز مانع از تبادل گرما بین محیط داخلی آپارتمان و بیرون شده و به این شکل به مقدار قابل ملاحظه ای می توانید در حوزه انرژی صرفه جویی کرده و هزینه های زندگی را کاهش دهید.

ایمن بودن آپارتمان و یا ملک در مقابل برخی حوادث و بلایای طبیعی از دیگر ملاک های خرید ملک می باشد. ملک هایی که سازه قوی و مستحکمی ندارند را به هیچ عنوان خریداری نکنید؛ زیرا حتی ممکن است وقوع یک زلزله با قدرت کم نیز جان شما و خانواده تان را به خطر بیندازد و این اتفاقی نیست که کسی بخواهد آن را تجربه کند.

به همین دلیل سعی کنید از وضعیت ایمنی ساختمان اطمینان کامل پیدا کرده و در صورتی که خودتان در این حوزه اطلاعات و دانش کافی ندارید از افرادی که در این زمینه با تجربه و ماهر هستند کمک بگیرید.

اگر نمی توانید به حرف های مالک ملک اعتماد کنید، نقشه ساختمان را بررسی کنید و از صحت و سقم گفته های فردی که به عنوان مالک می خواهد خانه اش را به شما بفروشد، آگاهی کافی به دست آورید.

بررسی مشخصات خارجی ساختمان

برخی افراد به هنگام خرید خانه تنها به داخل یک ملک توجه کرده و از بررسی خارج ساختمان غفلت می کنند. شاید این موضوع همیشه مهم نباشد اما زمان هایی که شما در شرایط خاصی هستید، وضعیت خارجی ساختمان می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

برای مثال، اگر عرض راه پله های محلی که خریداری کرده اید باریک باشد، بدون شک به هنگام اسباب کشی با مشکلاتی مواجه خواهید شد و نمی توانید به راحتی اسباب را جا به جا کنید. اگر آسانسور محل زندگی تان کوچک و یا حتی خراب باشد، باریک بودن راه پله بیش از پیش شما را اذیت خواهد کرد.

از دیگر ملاک های خرید ملک، خصوصا زمانی که قصد دارید یک آپارتمان خریداری کنید، وضعیت و تعداد واحدهای موجود در یک طبقه می باشد. اگر از منظر ایجاد آرامش و آسایش به موضوع تعداد واحدها در یک طبقه نگاه کنید، می توانید منظور ما را به خوبی متوجه شوید.

معمولا هر چه تعداد واحدهایی که در یک طبقه ساخته شده اند کمتر باشد میزان بهداشت موجود در محیط و سروصداهایی که در آن وجود دارد به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و این دقیقا مساوی با افزایش آرامش است.

به هنگام خرید آپارتمان دقت کنید که درب واحد شما به چه شکل باز می شود. معمولا آپارتمان هایی که دربشان رو به هم باز نمی شوند، محبوبیت بیشتری دارند. شما نیز اگر دوست دارید به هنگام خروج از خانه به یکباره با همسایه رو به رویی خود مواجه نشوید، این مورد مهم را مد نظر داشته باشید.

املاک و مستغلات در ترکیه

عرض ورودی ساختمان نیز از دیگر مواردی است که به هنگام اسباب کشی اهمیت خود را نشان می دهد. افرادی که به داشتن کمدها و بوفه های بزرگ علاقه خاصی دارند باید عرض ورودی ملکی که قرار است خریداری کنند را در نظر داشته باشند.

از دیگر ملاک های خرید ملک، توجه به وجود یا عدم وجود پارکینگ است. اگر خودروی شخصی تان، اهمیت فراوانی در زندگی شما دارد و دوست ندارید توسط سارقین مورد سرقت های جزئی و یا کلی قرار گیرد، بهتر است ملک هایی را برای سکونت انتخاب کنید که پارکینگ دارند.

البته خود پارکینگ نیز باید شرایط خاصی داشته باشد که از آن جمله این شرایط می توان به مسقف بودن و یا نبودن آن اشاره کرد. معمولا پارکینگ هایی که سقف دارند می توانند به خوبی از ماشین در برابر آب باران، نور خورشید و کثیف شدن توسط پرندگان جلوگیری کنند و این مورد برای کسانی که وسواس زیادی در مورد ماشین خود دارند، موضوع بسیار مهمی است.

انتخاب طبقه آپارتمان

چنانچه می خواهید در یک مجمتع آپارتمانی بزرگ سکونت کنید، توجه به طبقه ای که واحد شما در آن قرار گرفته است از دیگر ملاک های خرید ملک به شمار می رود. اغلب مردم به این موضوع اذعان دارند که بدترین واحدها در یک مجتمع واحدهایی هستند که در یک طبقات اول و آخر قرار گرفته اند.

در طبقه اول صدای رفت و آمد افراد بسیار اذیت کننده است. خصوصا اگر طبقه اول بر روی پارکینگ باشد که به سروصدای افراد باید صدای دزدگیرها و رفت و آمد ماشین ها را نیز اضافه کرد.

در ضمن، گرم کردن واحدهایی که بر روی پارکینگ ها قرار دارند کار بسیار سختی است و هزینه های زیادی را در طی زمستان به خانواده ها تحمیل می کند.

واحدهایی که در طبقات آخر ساخته شده اند نیز با مشکلات خاص خود مواجه هستند. برای مثال، اگر آسانسور در مجمتع هایی که بیش از 3 و یا 4 طبقه دارند خراب شود، باید پله های زیادی طی کرد تا به واحد مورد نظر رسید.

ملاک های خرید ملک در ترکیه

بررسی وضعیت داخلی ساختمان

از دیگر ملاک های خرید ملک، بررسی وضعیت داخلی ساختمان است. از جمله این مشخصات می توان به بررسی وضعیت سیستم گرمایش و سرمایش، نورگیر بودن، بررسی وضعیت آشپزخانه و امکاناتی که در آن به کار گرفته شده است، کف پوش های قرار داده شده در کف ساختمان، بالکن، دیوارپوش ها و غیره اشاره کرد.

سخن آخر

با ملاک های خرید ملک که در این متن ذکر کردیم روزهای خسته کننده و کلافه کننده پیدا کردن یک ملک مناسب مدت زمان زیادی به طول نخواهد انجامید. اگر به خوبی نکاتی که گفتیم را رعایت کنید با یک نگاه کلی و سریع می توانید متوجه شوید که آیا ملک مورد نظر می تواند شرایط یک زندگی راحت و آرام را برای شما فراهم کند یا خیر.

حتما می‌دانید برای خرید ملک در ترکیه و ثبت سند شما نیاز دارید که قبل از خرید، ملک مورد نظر را توسط یک کارشناس دولت قیمت گذاری کنید تا در ادامه روند اداری کار به مشکل نخورید، موسسه حقوقی، مشاوره و سرمایه گذاری تراست گلوبال با در اختیار داشتن مشاورین و وکلای ترک و ایرانی آماده همراهی شما در این مسیر است، تنها کافیست که با ما تماس بگیرید.