استانبول یکی از پر جمعیت ترین شهر های دنیاست و برای کسانی که زندگی در یک شهر پر جمعیت را دوست دارند ، زندگی در استانبول می تواند جذابیت های خودش را داشته باشد.

به دلیل این جمعیت زیاد بهترین دانشگاه ها و مدارس ترکیه در استانبول هستند و به همین دلیل آنهایی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند به زندگی در استانبول رو می آورند و این موضوع استانبول را به یکی از شهر های ایده آل آنها تبدیل کرده است.

هزینه های زندگی در استانبول :

زندگی در استانبول به طور کلی پر خرج است ، غذا و خوراک مانند تهران و کمی گران تر است ، پوشاک از تهران گرانتر است و هزینه ملک حدودا مانند تهران می باشد

تفریحات در استانبول :

در استانبول تفریحات مختلفی برای شما موجود است شما می توانید به بازدید از مکان های تاریخی بروید و یا اینکه با غذا خوردن در یک رستوران بسیار شیک و مجلل از آن لذت ببرید.

گشت و گذار و خرید برای کسانی که به خرید علاقه دارند نیز می تواند در ترکیه برای شما بسیار مفرح باشاد. و زندگی در استانبول را برای شما از یک نواختی در بیاورد.

در ترکیه تنگه ای به نام بسفور وجود دارد که مرز بین دو قاره آسیا و اروپا نیز هست ، قایق سواری در این تنگه بسیار رایج و مفرح است همچنین کشتی های کروز نیز برای تفریح وجود دارد که می توانید در آن ها به مانند یک تور اقامت کنید و بعضی از آنها پیشنهاد ناهار ، شام و غیره نیز می دهند…

هزینه حمل و نقل و خودرو :

هزینه تعمیر و نگهداری خودرو ها بسیار بالا می باشد اما هزینه خودرو های سطح پایین در ترکیه از ایران ارزان تر است.

کار در استانبول :

با توجه به گردشگری بودن این شهر و تعداد بالای گردشگر ، این شهر اقتصاد بسیار قوی و پر رونقی دارد بنا بر این به راحتی می توانید یک کسب و کار خوب برای خود دست و پا کنید اما قبل از آن باید حتما مجوز کار داشته باشید ، اگر قصد زندگی در استانبول را دارید و به دنبال مجوز کار هستید مشاوران مجرب ما می توانند به بهترین نحو شما را کمک کنند.