قصد داریم در چند سری مقاله دانشگاه های ترکیه را یک به یک برای شما عزیزان متقاضی تحصیل در ترکیه توضیح کامل دهیم، در این مقاله دانشگاه آناتولی را انتخاب کرده ایم.

دانشگاه آناتولی

دانشگاه آنادولو یا همان دانشگاه آناتولی ترکیه یکی از اولین دانشگاه های بزرگ و مبتکر درون ترکیه میباشد و برای متقاضیان تحصیل در ترکیه دانشگاهی ممتاز به شمار می رود. این دانشگاه ۱۲ دانشکده، ۷ کالج غیر هنری، ۴ کالج هنری، ۹ موسسه آموزشی و ۲۸ مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده که از میان آنها ۳ دانشکده به تحصیلات از راه دور(distance learning) اختصاص داده شده و ۹۳۰ هزار دانشجو از طریق آنها مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ با عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری در شهر اسکی شهیر بنا شد. ۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند که رقمی بالغ بر ۶۰۰۰۰۰ نفر است. این شهر در ۲۲۹ کیلومتری آنکارا و ۳۲۹ کیلومتری استانبول قرار دارد. به علاوه این شهر توسط خطوط راه آهن به تمامی نقاط اصلی ترکیه نیز متصل است. (یونوس امره) yunus emre ، ساختمان اصلی دانشگاه است که در مرکز شهر اسکی شهیر واقع شده است. تعدادی از دانشکده ها، هنرستان ها، مراکز فرهنگی و مرکز مدیریت در این ساختمان مستقر هستند.

دیگر قسمتها مانند دانشکدههای فنی و مهندسی، کالج های تربیت بدنی و ورزشی، کالج های هوانوردی غیر نظامی و دانشکده معماری در ساختمان دیگر این دانشگاه به نام (ایکی ایلول) iki eylul  قرار دارند که در مسافتی حدوداً ۵ دقیقهای از مرکز شهر واقع است.

دانشگاه آناتولی سیاستهای خود را بر پایه ایجاد یک سیستم دانشجو محور پایه ریزی کرده است و تمرکز اصلی سیاست های آن بر دانشجویان است. دانشکدههای این دانشگاه کاملاً به روز رسانی شده و با تکنولوژی روز هم خوانی دارد. در دانشگاه آناتولی سعی می شود به دانشجویان امکانات کافی تحقیقی داده شود. زبان آموزشی این دانشگاه را سه زبان ترکی، آلمانی، انگلیسی تشکیل می دهد و کلیه دانشجویان حتماً در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت می کنند.

دانشگاه آناتولی بیش از ۱۸۰۰ نفر هیئت علمی دارد. در این دانشگاه در کنار اساتید داخلی از همکاری اساتید مطرح بین المللی نیز استفاده می شود. در این دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی، امکانات رفاهی و فرهنگی مختلف نیز در اختیار دانشجویان می باشد و دانشجویان می توانند از فعالیتهای گوناگون علمی فرهنگی نظیر کنسرت ها و نمایشگاههای علمی و هنری متعدد در این دانشگاه استفاده کنند. همچنین به دانشجویان این فرصت داده میشود تا با چهره های معروف علمی، هنری و ادبی کشور ترکیه و جهان که برای بازدید از این دانشگاه دعوت شده اند دیدار و گفتگو به عمل آورند. این دانشگاه دارای امکانات ورزشی، زمین های تنیس و استخر سر پوشیده می باشد و امکانات بهداشتی درمانی نیز به دانشجویان درون دانشگاه ارائه میشود.

نقشه دانشکده های دانشگاه آناتولی

دانشکده های دانشگاه آناتولی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده تربیت معلم

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده علوم پایه

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی

دانشکده علوم ارتباطات

دانشکده مدیریت بازرگانی

دانشکده فنی و مهندسی و معماری

کالج ها دانشگاه آناتولی

کالج تربیت بدنی و علوم ورزشی

کالج موسیقی و تئاتر

کالج هنرهای صنعتی

کالج آموزش توان بخشی

کالج هوانوردی غیر نظامی

کالج علوم گردشگری و هتلداری