خریدن یک ملک یا خانه در یکی از شهر های ترکیه یکی از راه های گرفتن اقامت ترکیه است که ما در مقاله اقامت ترکیه یا خرید ملک در ترکیه به تفصیل برای شما توضیح داده ایم. یکی از این شهر ها استانبول است که ما قصد توضیح دادن شرایط خرید خانه در استانبول را داریم تا بتوانید برای انتخاب شهر مورد نظر خود در ترکیه برای خرید خانه  تصمیم گیری کنید

همانطور که قبلا گفته شد استانبول وسعتی سه برابر تهران دارد و شهری بسیار بزرگ و پر جمعیت می باشد.

شما در ترکیه می توانید تا مرز سی هکتار زمین خریداری کنید زیرا هر شهورند خارجی در ترکیه حق خرید سی هکتار زمین را دارا می باشد ، البته به شرطی که آن زمین ها در مناطق امنیتی یا نظامی واقع نشده باشد.

قیمت خانه در استانبول :

اگر قصد خرید خانه در استانبول را دارید باید بدانید که قیمت خانه در استانبول به اینکه آن خانه در کجا واقع شده است بستگی بسیاری دارد

میانگین قیمت هر متر مربع برای خرید خانه در استانبول برای مرکز استانبول حدود 8 هزار لیر است و در خارج از ترکیه حدود 4 هزار لیر می باشد

آپارتمان های لوکس که دارای استخر باشند و یا چشم انداز های بسیار جذابی باشند ، گران تر از آپارتمان های معمولی می باشند اما این فرق قیمت به اندازه فرق این قیمت این دو نوع آپارتمان در تهران نیست ، و آپارتمان های لوکس در استانبول قیمت کمتری به نسبت تهران دارند.

آپارتمان های لوکس استانبول

سرمایه گذاری با خریدن یک ملک یا خانه در استانبول :

اگر میخواهید اقامت ترکیه را دریافت کنید و قصد سرمایه گذاری را نیز دارید می توانید ملک مورد نظر را در ترکیه بخرید و برای سرمایه گذاری خرید خانه در استانبول را انجام داده و پس از آن آن ملک خود را اجاره دهید ، این می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن با برگشت و موفق باشد. اما باید توجه کنید که اگر این کار را انجام دهید و در ترکیه حضور نداشته باشید این مسئله نمی تواند به اقامت دائم شما منجر شود.

نکات مهم برای خرید خانه در استانبول :

دقت کنید اگر میخواهید در استانبول خرید خانه انجام دهید باید در آن منطقه در استانبول مدت کمی را بگذرانید و با آن منطقه آشنا شوید زیرا شما قرار است که برای چند سال در آن منطقه زندگی کنید و باید آن منطقه خوش آیند شما نیز باشد.

دسترستی به وسایل نقلیه عمومی باید مورد توجه شما باشد ، و باید به آن نیز دقت کنید

در ضمن دقت کنید که خانه ای که میخرید باید شکل پایان کار و مشکلات حقوقی نداشته باشد

ما به شما برای یک خرید مطمئن مشاوره با وکلای مجرب ما در ترکیه را پیشنهاد می کنید تا بتوانید خرید خانه در استانبول را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید.