اقامت توریستی ترکیه و تغییر قوانین مهاجرتی 2020

 

هر کشوری مثل کشور ترکیه که هر ساله میزبان بسیاری گردشگران از سرتاسر دنیا است اقامت توریستی ارائه می دهد و اقامت توریستی ترکیه هم یک نوع اقامتی می باشد که از طرف این کشور برای راحتی بیشتر گردشگران ارائه می شود. اما در سال 2020 اقامت توریستی ترکیه دست خوش تغییراتی شده است که ما در ادامه این مقاله خدمت شما عزیزان شرح می دهیم.

آیا به اقامت توریستی ترکیه احتیاج داریم؟

اینکه شما احتیاج به ویزا داشته باشید یا نه، بستگی به کشور مبدا و میزان اقامت تان در ترکیه بستگی دارد، اما اگر قصد سفر از ایران به این کشور را دارید شما نیازی به دریافت ویزا ندارید اگر حداکثر 90 روز در این کشور می مانید، توجه کنید که شما می توانید از هر 180 روز، 90 روز را بدون ویزا در کشور ترکیه بمانید. و در این حالت نیازی به گرفتن اقامت توریستی ترکیه ندارید.

اگر تعداد روز هایی که در کشور ترکیه هستید از این مقدار تجاوز کند شما شامل پرداخت جریمه می شوید که موقع خروج از کشور ترکیه باید پرداخت کنید و در صورت پرداخت نکردن جریمه از یک سال تا پنج سال اجازه ورود به این کشور را دیگر نخواهید داشت بنابراین بهتر این است که قبل از تمام شدن این 90 روز اقدام برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه خود در این کشور بکنید؛ همچنین در نظر داشته باشید که در این 90 روز اجازه هیچ گونه فعالیت تجاری و یا تحصیلی ندارید، مگر آنکه اقدام برای گرفتن اقامت ( مثلا اقامت توریستی ترکیه ) کرده باشید.

اقامت توریستی ترکیه

همانطور که در بالا اعلام شد شما اگر از ایران عازم این کشور هستید می توانید بدون گرفتن ویزا به مدت سه ماه در این کشور به شکل توریستی اقدام کنید اما اگر به همین منظور تمایل به گذراندن روز های بیشتری در این کشور دارید می توانید برای ویزای  6 ماهه توریستی اقدام کنید ( که حدودا 15 روز طول می کشد ) اما شما با این ویزا حق تحصیل یا کار را ندارید، البته این بدان معنی نیست که شما نمی توانید هیچ کسب و کاری را داشته باشید بلکه کاری که نیاز به داشتن بیمه داشته باشد را نمی توانید انجام دهید مگر آنکه اقدام برای تغییر نوع ویزای خود کنید، برای کسانی که قصد خرید ملک دارند داشتن این نوع ویزا الزامی است. گرفتن اقامت توریستی ترکیه به آسانی امکان پذیر است.

تغییرات اقامت توریستی ترکیه در سال 2020

در سال 2020 میلادی اقامت توریستی ترکیه تغییراتی داشته است؛ پیشتر شما می توانستید با اجاره یک خانه اقامت خود را برای یک سال افزایش دهید و بعد از آن هم هر سال برای تمدید اقامت توریستی ترکیه اقدام کنید و اگر پنج سال به طور مداوم در ترکیه اقامت می داشتید و هر سال کمتر از یک ماه از کشور خارج می شدید می توانستید اقامت دائم ترکیه را نیز دریافت کنید. اما با تغییراتی که در قوانین اقامتی در این کشور وضع شده است، دیگر امکان تمدید اقامت توریستی ترکه وجود ندارد بلکه شما بعد از اتمام اقامت توریستی ترکیه باید درخواست به یکی از اقامت هایی که در این کشور وجود دارد، بدهید و یا از کشور خارج شوید.

بعد از اقامت توریستی ترکیه چه اقامتی بگیریم ؟

سرمایه گذاری در ترکیه : تا قبل از تغییراتی که امسال اعلام شد، شما اگر قصد این را داشتید از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه، اقامت ترکیه یا شهروندی ترکیه را کسب کنید باید مبلغ دو میلیون دلار را در این کشور سرمایه گذاری می کرید اما این عدد به 500 هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه : همچنین اگر در گذشته می خواستید با افتتاح سپرده در این کشور اقامت در ترکیه را داشته باشید باید مبلغ سه میلیون دلار را در یکی از بانک های دولتی این کشور قرار می دادید، اما این عدد هم به 500 هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

خرید ملک در ترکیه : در حال حاضر شما با خرید ملک یا املاکی مجموعا به ارزش 250 هزار دلار می توانید شهروندی ترکیه بگیرید در صورتیکه این مبلغ قبل تغییر قوانین، یک میلیون دلار بوده است، همیچنین باید در نظر داشته باشید در این روش می توانید برای دو نفر دیگر هم اقامت در ترکیه را حاصل کنید.

کسب و کار در ترکیه : شما با داشتن کارمندان ترک که آنها را بیمه کرده باشید می توانید به راحتی شهروندی ترکیه را بگیرید و تعداد این کارمندان باید عدد 50 باشد که از 100 کارمند در گذشته، خیلی شرایط مطلوب تری می باشد.

برای گرفتن هر گونه اقامت ترکیه ما همراه شما هستیم

شرکت حقوقی تجاری تراست گلوبال با داشتن کارشناسان مجرب در زمینه اخذ اقامت ترکیه آماده به خدمت به شما عزیزان در زمینه اقامت توریستی ترکیه و باقی اقامت های ترکیه است، در ضمن شما می توانید به شکل رایگان و تخصصی از ما مشاوره بگیرید، کافیست با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب: