برات آلبایراک، وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه طی سخنانی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با «کنفرانس سرمایه گذاری سیتی‌بانک» با اشاره به آغاز موج جدید سرمایه گذاری‌ها در کشورش تاکید کرد که ترکیه با ظرفیت تولیدی قوی، منابع انسانی آموزش دیده، موقعیت راه‌بردی و زیرساخت‌های لجستیکی خود برای سرمایه‌گذاران فرصت‌های بی‌نظیر ارائه می‌دهد.

او افزود: در این دوره شرکت‌های بین‌المللی به ترکیه که موضع بی‌طرفانه، مقاوم در برابر شوک‌های بازار، قابل اطمینان و پویا در قبال شرکت‌های خارجی دارند، نیازمندند. بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی انتقال مراکز تولیدی خود از آسیا به کشورمان را آغاز کرده‌اند.

مسلما قوی‌ترین جنبه ترکیه، مزایای لجستیکی، جایگاه آن به عنوان نقطه اتصال سه قاره، جوانان و نیروی کار تحصیل کرده است.

آلبایراک ادامه داد: با مدل جدید اقتصادی حجم تولید، سرمایه‌گذاری، صادرات، امکانات شغلی و نرخ رقابتی ارز را به سطح قبل از آغاز همه‌گیری کرونا رساندیم. ترکیه بازاری عظیم و قدرتمند با رشد اقتصادی سریع است که تولید ناخالص ملی را طی 20 سال سه برابر کرده و از طبقه متوسطی که قدرت خرید آن رو به افزایش است، برخوردار است.

او همچنین با اشاره به اینکه ترکیه علاوه بر صعود سریع در شاخص آسانی انجام کسب‌وکار، برای سرمایه‌گذاران خارجی نیز فرصت‌های زیادی ارائه می‌کند، گفت: اقتصاد ترکیه در یک نقطه عطف قرار دارد. موج جدید سرمایه‌گذاری‌ها آغاز شده است.

 

منبع : خبرگزاری آناتولی